Тарих

Шеберлер турнирлерінде 1967  жылдан бастап “Автомобилист” (1967-73 ), “Буревестник” (1973-81) атауларымен өнер көрсетеді. “Буревестник” студенттiк командасы КФК аралығында Қазақстан бiрiншiлiгін ұтып, КСРО бiрiншiлiгiнiң 2-шi лигасына қатысуға мүмкіндік алды. Содан кейін “Энергетик ” (1982-89 ), “Кустанаец” (1990-91 ), “Химик” (1992-94 ), “Тобыл” ( 1995) атауларымен қатысады. Жарыстарды “Центральный” стадионында өткізеді (1964 құрастырылған, ойын алаңының мөлшері – 105х68 м, сыйымдылығы – 8 050 орын, пластиктен жасалған).
1967-70, 1982-91 жылдары – КСРО чемпионатының 14 рет қатысушысы (Б санаты – 4, екiншi лига – 10);
476 матчта +202=104-170, 587-530 доп.
Ең жақсы көрсеткіші – 3 орын (1988, 1991).

Кубок
2007 жылғы кубоктің иегері, 2003 жылғы финалист.
Ең ірі жеңіс- 4:0, Энергетик-2, Екібастұз, 2008 жыл.
Ең ірі жеңіліс 1:5 Актюбинец, Ақтөбе, 1994 жыл.
 
УЕФА
2007 Интертото кубогін ұтты.
УЕФА кубогінің 6 кездесуіндегі 3 ұтыс ойыны бойынша, +1=1-4,  доп айырмашылығы 2-8.
Ірі жеңіліс – 1:3 («Базель», Швейцария, 2006/07); 0:2 («Дискоболия» , Гроцлин, Польша, 2007/08, «Аустрия», Вена, Австрия, 2008/09).
УЕФА Интертото кубогінің 12 кездесуіндегі 2 ұтыс ойыны бойынша +8=1 – 3, доп айырмашылығы 16-8.
Ірі есепті жеңіс – “Полония” 3:0, Варшава, Польша, 2003 “Зестафони” Грузия, 2007, ірi есепті жеңіліс – (“Пашинг”, Австрия, 2003) 0:3.
 
МАУСЫМ ЖАРЫС КЕЗЕҢ ЕЛ КЛУБ НӘТИЖЕ
2003 Интертото Кубогы Үшінші кезең Флаг Польши «Полония Варшава» 3-0, 2-1
    Екінші кезең Флаг Бельгии «Сент-Труйден» 2-0, 1-0
    Үшінші кезең Флаг Австрии «Пашинг» 0-1, 0-3
2006/07 УЕФА Кубогы Бірінші іріктеу кезеңі Флаг Швейцарии «Базель» 1-3, 0-0
2007 Интертото Кубогы Бірінші кезең Флаг Грузии «Зестафони» 3-0, 0-2
    Екінші кезең Флаг Чехии «Сло́ван Ли́берец» 1-1, 2-0
    Үшінші кезең Флаг Греции «ОФИ Крит» 1-0, 1-0
2007/08 УЕФА Кубогы Екінші іріктеу кезеңі Флаг Польши «Дискоболия Гроцлин» 0-1, 0-2
2008/09  УЕФА Кубогы Екінші іріктеу кезеңі Флаг Австрии «Аустрия Вена» 1-0, 0-2
2009/10 УЕФА Еуропа Лигасы Екінші іріктеу кезеңі Флаг Турции «Галатасарай» 1-1, 0-2
2010/11 УЕФА Еуропа Лигасы Екінші іріктеу кезеңі Флаг Боснии и Герцеговины «Зриньски» 1-2, 1-2
2011/12 УЕФА Еуропа Лигасы Екінші іріктеу кезеңі Флаг Словакии «Слован Братислава» 0-2, 1-1

 

ҚР Премьер Лигасы
2010 жылғы жеңімпаз
2002, 2004 және 2006-шы жылы қола жүлдеге ие болса,  2003, 2005, 2007 және 2008 жылдары екiншi орын алды.
Төменгі көрсеткіш – 13-орын (1992 ).
Ірі жеңіс – “Окжетпес”, Көкшетау, 2007-10:1, (“Акжайык”, Орал) 2004 – 9:0.
Ірі жеңіліс – “Женис”, Астана, 2002 – 0:5, “Иртыш”, Павлодар, 2002.
2005 жылы Нұрбол Жұмасқалиев Қазақстанның үздік футболшысы атанды. 2004 және 2010 жылдары Ұлықбек Бақаев чемпионаттың үздік сұрмергені болды.

 

ГОД ЛИГА МЕСТО И В Н П МЯЧИ ЛУЧШИЙ БОМБАРДИР
1992 Высшая 13 34 12 3 19 45-53  В.Вельман – 14
1993 Высшая 8 44 18 11 15 61-51  О.Малышев – 19
1994 Высшая 10 30 11 5 14 42-37  М.Низовцев – 19
1995 Высшая 12 30 10 6 14 30-37  О.Малышев – 13
1996 Высшая 11 34 10 15 9 35-35  О.Малышев – 13
1999 Высшая 8 30 12 5 13 28-29  Э.Глазунов – 4
2000 Высшая 7 28 13 3 12 42-39  А.Горналев – 10
2001 Высшая 6 32 15 4 13 48-43  Н.Жумаскалиев – 12
2002 Суперлига 3 32 15 7 10 45-43  Н.Мазбаев – 9
2003 Суперлига 2 32 24 4 4 55-19  Н.Жумаскалиев – 16
2004 Суперлига 3 36 22 11 3 87-27  У.Бакаев – 22
2005 Суперлига 2 30 21 6 3 53-21  У.Бакаев – 15
2006 Суперлига 3 30 16 8 6 43-22  Н.Жумаскалиев – 14
2007 Суперлига 2 30 19 7 4 60-20  С.Остапенко – 10
2008 Премьер-лига 2 31 20 8 3 59-22  А.Голбан – 13
2009 Премьер- Лига 4 26 14 9 3 54-23 В. Байрамов 20
2010 Премьер-Лига 1 32 19 7 6 53-25 У. Бакаев – 16
2011 Премьер-Лига 7 32 14  15  48-44  С.Гридин – 12
2012 Премьер-лига 6 26  13 6  7  42-27  Б.Джолчиев – 8
2013 Премьер-лига 7 32 14 6 12 48-33 И.Бугаев – 13
2014

 

 

Премьер-лига 7 32 10 12 10 35-35 Т. Шимкович, Н. Жумаскалиев, Й. Йеслинек – 5
2015 Премьер-лига 7 32 12 6 14 32-42 У. Калу, Т. Шимкович, Н. Жумаскалиев – 5
2016 Премьер-лига 7 32 12 5 15 40-40 С.Хижниченко – 10
2017 Премьер-лига 5 33 12 11 10 36-26 А.Щеткин – 10

Команда тарихындағы бас бапкерлер: Ю.Петров, Г.Макаренко, В.Нурпеисов, А.Борн, А.Миллер, А.Бурлак, Г.Ерзунов, В.Цапаев, Р.Балбабян, В.Муханов, В.Пачко, Д.Огай, Р. Сабитов, С.Петренко, В.Грозный, Т. Уразов, С.Масленов, В. Минасян,  О.Тетрадзе, Р.Евдокимов